Gelecek sezonun kadrosunu erkenden kurmak isteyen Trabzonspor öncelikli mevkilerdeki isimlerle görüşmelerini sürdürüyor. Teknik direktör Abdullah Avcı geniş rotasyon yapabileceği bir kadro talep ederken, ilk 11’e yazacağı oyuncuların transferine öncelik tanınmasını istemişti.

Buna göre forvet transferi ilk sırada yer alıyor. Bordo-mavililer bu bölge için Andreas Cornelius’u istiyor. Bunun için de bir süredir kulüp adına yetkili menajerler transfer görüşmelerini sürdürüyordu. Bu pazarlıklar oldukça olumlu yönde ilerledi ve Fırtına ile Parma anlaşma aşamasına geldi.

Karadeniz ekibi adına görüşmeleri yürüten menajerler İtalya’dan ayrıldı. Yaşanan son gelişmelere göre Parma 5 milyon euro istiyor. Trabzonspor’un teklifi ise 4 milyon euro. Arada sadece 1 milyon euro kaldı ve iki kulübün karşılıklı pazarlıkları sonucunda kısa süre içinde resmi anlaşmanın sağlanması bekleniyor.

Transferin kalan sürecinde bordo-mavili idareciler Parma yöneticileriyle konferans aracılığıyla görüşmeleri sürdürecekler. Koronavirüs tedbirleri esnetilince soluğu Çizme’de alması beklenen Trabzonsporlu yöneticiler bu transferde işi resmiyete dökecek.

3 TAKSİTTE ÖDEYECEK

Bordo-mavili kulüp, Parma’ya yaptığı teklifte 4 milyon euro’yu 3 eşit taksitte ödeyeceğini belirtti. Taksit sayısının fazla olmaması sebebiyle İtalyan ekibinin de transfere sıcak yaklaştığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir